X-tri Cup tulokset

6. osakilpailu Pikatriathlon 12.8.2014

Sijoitus Nimi Uinti Pyörä Juoksu Kokonaisaika Pisteet
1. Joel Jokinen 0:06:48 0:29:33 0:17:13 0:54:25 10
2. Juha Hirsimäki 0:06:58 0:32:12 0:17:50 0:58:45 8
3. Valtteri Mattila 0:10:06 0:32:32 0:21:33 1:05:39 6
4. Sami Vuorikoski 0:08:29 0:34:05 0:21:33 1:05:50 4
5. Mikko Nurmela 0:10:22 0:32:51 0:22:05 1:06:20 2
6. Jarno Anttalainen 0:08:17 0:35:35 0:22:55 1:08:45 1
7. Anu Silvasti 0:10:06 0:38:02 0:22:29 1:12:01 10

Tulokset vaihtoajan kanssa tästä.
 

5. osakilpailu avovesiuinti, 660m GPS-mittaus

Sijoitus Nimi Aika Pisteet
1. Jani Puhakka 0:08:50 10
2. Joel Jokinen 0:09:10 8
3. Jyrki Vaaherma 0:09:47 6
4. Juha Hirsimäki 0:09:49 4
5. Mika Somppi 0:09:52 ei jäsen
6. Lasse Modenius 0:10:52 2
7. Tuomas Puukko 0:11:16 1
8. Jarno Anttalainen 0:11:32 1
9. Antero Manninen 0:11:39 1
10. Jyrki Heinonen
0:12:01 1
11. Pietu Kutinlahti
0:12:13 1
12. Tuomas Hämäläinen 0:12:15 1
13. Tommi Kittelä 0:12:24 1
14. Valtteri Mattila 0:13:19 1
15. Tuomo Koskinen 0:14:07 1
16. Jarkko Heinonen 0:15:00 1
17. Kalle Kotiranta 0:15:58 1
18. Jarno Malaska 0:18:34 1




Sijoitus Nimi Aika Pisteet
1. Susanna Huttunen 0:10:15 10
2. Taru Schroderus 0:12:13 8
3. Essi Pöyhönen 0:12:18 6
4. Johanna Haverinen 0:12:44 4
5. Anu Silvasti 0:13:18 2
6. Anu Kujala 0:15:57 1
7. Laura Alder 0:18:34 1

4. osakilpailu Duathlon 18.6.2014 (siirretty)

Sija Nimi Juoksu1 Pyörä
(+vaihdot)
Juoksu2 Loppuaika Pisteet
1. Jussi Joensuu 0:19:19 0:32:13 0:08:39 1:00:11 10
2. Antero Manninen 0:19:19 0:32:54 0:08:48 1:01:01 8
3. Petri Kutinlahti 0:18:30 0:34:05 0:08:35 1:01:10 6
4. Marko Väisänen 0:17:50 0:36:06 0:08:39 1:02:35 4
5. Tuomas Hämäläinen 0:19:40 0:34:50 0:08:58 1:03:28 2
6. Valtteri Mattila 0:21:44 0:35:00 0:09:31 1:06:15 1
7. Sami Vuorikoski 0:22:01 0:36:11 0:10:04 1:08:16 1
8. Jyrki Heinonen 0:23:58 0:36:52 0:10:35 1:11:25 1
9. Mara Tarkkila 0:25:07 0:40:36 0:12:07 1:17:50 1
10. Perttu Kontunen 0:26:25 0:40:50 0:11:10 1:18:25 1
11. Jarno Koskimaa 0:27:52 0:45:33 0:13:14 1:26:39 1














1. Taru Schroderus 0:21:44 0:37:35 0:09:57 1:09:16 10
2. Katja Kallioinen 0:21:44 0:39:27 0:09:28 1:10:39 8
3. Anu Silvasti 0:22:37 0:39:49 0:09:59 1:12:25 6
4. Anu Kujala 0:27:06 0:48:12 0:12:10 1:27:28 4
5. Katja Anttalainen 0:29:57 0:46:54 0:13:44 1:30:35 2

3. osakilpailu Pikatriathlon 15.5.2014

Sija Nimi Uinti Pyörä Juoksu Loppuaika Pisteet
1. Joel Jokinen 0:09:45 0:31:05 0:17:30 0:58:20 10
2. Tuomas Puukko 0:12:24 0:31:58 0:18:19 1:02:41 8
3. Ville Raatikainen 0:13:01 0:32:54 0:19:22 1:05:17 6
4. Kari Ollikainen 0:12:24 0:35:01 0:21:16 1:08:41 4
5. Tuomas Hämäläinen 0:13:34 0:34:43 0:20:43 1:09:00 2
6. Taru Schroderus 0:13:35 0:36:49 0:21:18 1:11:42 10
7. Katja Kallioinen 0:13:55 0:37:54 0:20:50 1:12:39 8
8. Jyrki Heinonen 0:14:42 0:34:38 0:25:17 1:14:37 1
9. Mikko Nurmela 0:15:35 0:35:11 0:24:13 1:14:59 1
10. Susanna Huttunen 0:11:20 0:42:00 0:21:55 1:15:15 6
11. Anu Silvasti 0:14:39 0:39:41 0:22:34 1:16:54 4
12. Janne Eerola 0:14:26 0:39:07 0:25:11 1:18:44 1

Tulokset vaihtoajan kanssa tästä.
 

2. osakilpailu 20km tempoajo 7.52014

                          X-tri Cup - 20km tempo
Sijoitus Nimi Aika Pisteet
1. Kalle Kotiranta 0:30:42 10
2. Juha Hirsimäki 0:31:07 8
3. Antero Manninen 0:31:08 6
4. Tuomas Puukko 0:31:14 4
5. Pasi Kauppinen 0:32:03 2
6. Valtteri Mattila 0:33:15 1
7. Jyrki Heinonen 0:34:02 1
8. Mikko Nurmela 0:34:31 1
9. Taru Schroderus 0:36:22 10
10. Jarno Anttalainen 0:36:25 1
11. Jarkko Heinonen 0:36:45 1
12. Mara Tarkkila 0:38:31 1
13. Perttu Kontunen 0:39:52 1
14. Jarno Koskimaa 0:41:02 1
15. Katja Anttalainen 0:45:14 8

1. osakilpailu 5km juoksu 22.4.2014


X-tri Cup - 5km juoksu
SijoitusNimiAikaPisteet
1.Marko Väisänen17:2210
2.Joel Jokinen17:368
3.Tuomas Puukko18:036
4.Antero Manninen18:474
5.Esa Heinonen19:312
6.Tommi Korkka19:481
7.Tuomas Hämäläinen19:561
8.Pasi Kauppinen20:051
9.Marko Leinonen20:251
10.Katja Kallioinen21:0110
11.Valtteri Mattila21:101
12.Jarno Anttalainen21:151
13.Simo Schroderus21:351
14.Taru Schroderus22:138
15.Anu Silvasti22:366
16.Jyrki Heinonen23:301
17.Mikko Nurmela23:581
18.Jarkko Heinonen24:361
19.Perttu Kontunen24:421
20.Katja Anttalainen31:134